Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11687180



*

nr 1168 7180


Göran Hahne

(f. 1943), Sverige


Akvarell, "Solglitter V Lagnö, Stockholms Skärgård, 1977. 45x31 cm


Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.

Följerätt

Ja

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 mars 2018
kl 19:55:09


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/3 19:21:02 1      1.500 kr
12/3 19:39:32 2      1.700 kr
12/3 19:48:35 1      Vinnande bud
12/3 19:50:09 3      2.200 kr
12/3 19:50:09 1      (budbetjänt)
12/3 19:52:23 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Göran Hahne

Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.

Läs mer om Göran Hahne
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller göran hahne stockholms skärgård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:33
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr